Main Page/tr

From WRTnode Wiki Site
Jump to: navigation, search
This page is a translated version of the page Main Page and the translation is 78% complete.

Other languages:
English 100% • ‎日本語 78% • ‎Türkçe 78% • ‎中文(中国大陆)‎ 100%

T.jpg

WRTnode - DOĞUŞTAN GURUR VERİCİ

WRTnode, Kablosuz çip üzerinde sistem-erişim noktası (Wi-Fi AP-Soc) tabanlı bir açık kaynaklı donanım geliştirme kartıdır.

Merkezi işlemci olarak Mediatek MT7620n çipini kullanmaktadır.

Küçüklüğü, maliyet düşüklüğü, az güç sarfiyatı ve iyi işlem gücüyle birçok avantaj sunmaktadır.Bunun yanında, kablosuz ağ işlemlerinde hızlı işlem gücüne olanak sağlamaktadır.

Peki WRTnode'un amacı nedir? Herkesin aklına farklı düşünceler gelebilir.Ekibimiz onu, yüksek hıza sahip bir tür dijital "Arduino" olarak görmektedir.Kamera ve ses kartı gibi USB ekipmanlarıyla bağlantı kurup çalıştırabilmekte, aynı anda ses ve görüntü kaydı yapıp gerçek zamanlı olarak bu bilgileri yayınlayabilmektedir.Analog/Dijital dönüştürücü sayesinde algılayıcı ve motorlu aletleri direkt olarak çalıştırabilmekte, yani fiziksel dünyayla etkileşim sağlayabilmektedir.

Çoklu ortam bilgileri ve değişik girdi-cıktıların kontrolünü, boyut olarak küçük, az enerji harcayan ve yeteri kadar bilgi işleme kapasitesine sahip Linux tabanlı bir sistemde toplayarak ve işleyerek, mevcut örüntü tanıma (pattern recognition), yapay zeka ve diğer uygulamaların aktarım ve optimizasyonunu yaptıktan sonra, bir çeşit "akıllı" aletler düzeneği kurabilir ve bu aletler güçlü bir ağ gücüyle desteklendiğinde bir Matriks ve Node yapısı kurabiliriz. İşte bu yapı, WRTnode'ta ki node'un nereden geldiğinin izahıdır.

Biz WRTnode'un telefuzunu what-node olarak okuyoruz.

OpenWrt sistemini kullanan WRTnode, wiki.openwrt.org sitesindeki bütün her şeyi kullanabilmektedir. Güvenilir bir kaynak olarak wiki.OpenWrt.org sitesini refrans almanızı öneririz.

Details of WRTnode:

Features

Specifications

Documents

Software Resources

Tech specs|TECH SPECS and configration

Interfaces

GPIO

SPI

I2C

Development

Applications

Porting OpenCV to WRTnode

WRTnode Web Portal

WRTnode family